Bonnie Parker ve Clyde Barrow ünlü Amerikalı kanun kaçakları, The Barrow Gang‘in ünlü elemanları. 1930’lu yıllarda Amerika’da banka ve dükkânları soymuşlardır. Kapitalizme ateş püsküren halkın gözünde Robin Hood statüsüne yükselerek kahraman olmuşlardır. Ayrıca Bonnie ve Clyde‘ın büyük aşkları da bunda rol oynamıştır.

Dünyanın en ünlü gangster çifti Bonnie ve Clyde‘ı yakından tanıyalım. … Bonnie ve Clyde, modern zaman Robin Hood’ları olarak bilinip …. 21 Haziran En Uzun Gece: Yaz Gün Dönümü Doodle Oldu, Yaz Gün Dönümü Nedir?

Bonnie ve Clyde, Dallas, Teksas’tan Amerikan haydutlarıydı. Büyük Buhran sırasında, “The Barrow Gang” olarak bilinen çeteleriyle bankaları, mağazaları ve benzin istasyonlarını soyup Orta Amerika’yı dolaştılar. Bu süreçte birçok insanın hayatını aldı ve kısa ömürleri polis tarafından yakalanıp öldürüldüklerinde sona erdi. Genellikle Hollywood’un en çekici haydut çiftlerinden biri olarak tasvir edilirler.

Bonnie Elizabeth Parker ve Clyde Chestnut Barrow, Büyük Buhran sırasında tanıştığı ve delice aşık olan genç bir çiftti. Çift olduktan kısa bir süre sonra, Clyde tutuklandı ve geçmişteki suçlar nedeniyle hapse atıldı. Bonnie’nin de yardımıyla, Clyde hapisten kaçtı, ancak daha sonra tekrar ele geçirildi. Neredeyse iki yıl hapiste geçirdi ve erken şartlı tahliye verildi. Serbest bırakıldıktan sonra, Clyde çalışmayı güvenceye alamadı, o yüzden, Bonnie ve “The Barrow Gang” olarak bilinen bir Clyde ekibi, masum insanları soymaya ve çalmaya ve öldürmeye başladı.

Bonnie’nin Clyde’a olan sadakati, hikayelerinin Hollywood tarafından romantikleştirilmesinin ve hala romantikleşmesinin ana nedenlerinden biri. Bonnie, Clyde’dan ayrılıp yeni bir hayata suçsuz bir şekilde başlama fırsatı buldu, ancak ona olan sadakati, bu seçimin ölümüne yol açacağını bilmesine rağmen, onunla birlikte kalmasına neden oldu. Bonnie ve Clyde, suç işlemek ve polisten kaçmak için toplam iki yıl geçirdi. 23 Mayıs 1934’te, polis, çifte müdahale etti ve onları ölümüne vurdu.

Bonnie ve Clyde Kimdir

Bonnie ve Clyde Kimdir