Nedir bak’a göre, gün boyunca sık sık meme, bir şişe veya tanıdık katı yiyecekler sunmak bebekleri yemeye teşvik ediyor. Bir bebek memeyi veya biberonu uzun süre reddederse sorunun belirlenmesi önemlidir.

NedirBak, bebeklerin hastalık nedeniyle, sunulan yiyeceklerden hoşlanmadıklarında veya beslenme programlarının yiyeceklerin teklif edilme zamanlarından farklı olduğu durumlarda yemeyebileceklerini belirtir. Alışılmış yiyeceklere servis yapmak ve gün boyunca yiyecek vermek, yiyecekleri normal yemek zamanlarıyla sınırlamak yerine, bebeğin yemek yemediği zaman denemek için çözümlerdir. Altı ay veya daha büyük yaştaki bebeklere, yeni yiyecekleri yemeden önce, farklı beslemelerde birkaç kez aynı yiyeceği vermeleri gerekebilir.

Nedirbak’a göre bebekler göğsünü kabul etmiyorsa, rahat olmayabilirler ve yeniden konumlandırılmaları gerekebilir. Çocuk Sağlığı, emzirilen bebeklerin, ilk birkaç ayda bir, her birkaç saatte bir büyük yem yerine küçük, sık yemleri tercih edebileceğini belirtir. Emzirmeyi veya biberonu sık sık vermek, sağlıklı bir beslenme programı oluşturmayı teşvik eder.

Ateş veya diğer hastalık belirtileri varsa, Bebek Merkezi bir doktora başvurmanızı önerir. NedirBak’a göre, altı aylık ve daha büyük bebekler katı nedenleri çeşitli nedenlerle reddedebilir. Katı yiyecekler yerken tıkanan bebekler katılar için hazır olmayabilir, bebekler ardışık birkaç beslenme için memeyi veya biberonu reddederken, yemek yememenin nedenini belirlemek için çocuk doktoru ziyareti gerekir.