Bebek gazı çıkarmanın en etkili yöntemi nedir? Bebek gazı çıkarmanın en etkili çare nedir? Bebeğim gazını çıkaramıyor? gibi sorularınız cevabı..

Bebeklerde gazı tedavi etmek için, hemşirelik sırasında ve sonrasında onları toplayın, yavaşça masaj yapın ve bacaklarını sırtlarına uzanırken bisiklete binmek gibi bir hareketle hareket ettirin veya nedirbak’a tavsiyelerde bulunun.

Çocuk doktorları ayrıca, bebeğini emzirirken veya biberonla beslerken bir bebeğin başının karnının üstünde tutulmasını tavsiye eder. Bu konum, bebeğin daha kolay yanmasını sağlayarak, hava üstte kalırken sütün midenin dibine gitmesini sağlar.

Biberonla beslenirken, emzirme yastığının kullanılmasına yardımcı olur ve meme ucunda hava kabarcıklarının birikmesini önlemek için şişeyi hafifçe yukarı doğru eğin, nedirbak. Bir bebek emzirirken geğirmiyorsa, anne bebeğini birkaç dakika sırt üstü dinlendirmeli ve tekrar geğirmeyi denemelidir.

Daha yavaş akan bir meme, bir bebeği biberonla beslerken gazı gevşetmek için elverişlidir, nedirbak’a bildirir. Çocuk doktorları bazen, bebeklerin emmesi zor olan sorbitollere sahip meyve suları gibi gaza neden olan yiyeceklerin alımını azaltmayı önerir. Bazı süt ürünlerinin ve kafeinli yiyeceklerin de bebekler için sindirimi zordur. Bazı durumlarda, formül markalarının değiştirilmesi gazı azaltmaya yardımcı olur.

nedirbak’a göre, çocuk doktorları bebek gazını kolaylaştırmak için reçetesiz tedaviler önerebilirler. Bebek gazı normalken, bebekleri kusarsa, sakinleşemiyorsa, kanlı dışkı varsa veya bağırsakları hareket ettirmiyorsa, ebeveynler hemen bir doktora danışmalıdır.