Global Better Ads Standartları. Better Ads Standartları, 9 Temmuz’dan itibaren Google Chrome’da global olarak desteklenecektir. Bu standarda uymamanız durumunda, Chrome tarayıcılarda reklamlarınız filtrelenebilir.

Global Daha İyi Reklam Standartları sizi etkileyecek mi? Global better ads standartları ne demek? Global better ads nedir?

Google Reklam Yöneticisi’ni kullanıyorsanız, Daha İyi Reklam Standartlarına uymanızı hatırlatan bu bildirimle karşılaşmış olabilirsiniz:

“Global Betters Ads Standards sizi etkileyecek mi? 9 Temmuz’dan başlayarak, Daha İyi Reklam Standartları için Chrome desteği tüm dünyada genişlemektedir. Bu, reklam deneyimleriniz standartlara uymuyorsa, reklamlarınızın Chrome tarayıcılarında filtrelenmesine neden olabilir. ”

Bu yüksek profilli mesajın aniden ortaya çıkması anlaşılır bir şekilde yayıncılar için endişelenmeye neden oluyor, ancak endişelenecek bir şey var mı?

Daha İyi Reklam Standartları nedir ve Chrome neden onlara ihtiyaç duyar?

Reklam Engelleme, kullanıcıların yıkıcı ve müdahaleci reklamlarla ilgili memnuniyetsizliği nedeniyle yıllardır artmaktadır. Reklamcılığın interneti özgür kılan şey olduğu göz önüne alındığında, Reklam Engelleyicileri herkes için kötü bir haberdir ve birçok taraf ücretsiz, reklam destekli bir İnternet’in sürdürülebilir olmasını sağlamak için çözümler aramaktadır.

Daha İyi Reklamlar Standartları , kapsamlı kullanıcı çalışmalarına dayanarak Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından geliştirilmiştir . Daha İyi Reklam Standartları , kullanıcılar tarafından en az arzu edilen olarak kabul edilen on iki reklam deneyimini tanımladı . Bazı örneklerde büyük yapışkan reklamlar, sesli ve açılır reklamlar içeren otomatik oynatılan video reklamlar bulunur.

Chrome, Şubat 2018’den bu yana on iki sorunlu formattan herhangi birini kullanan web sitelerindeki tüm reklamları engelliyor. Şu ana kadar bu filtreler yalnızca ABD ve Avrupa’daki kullanıcılara uygulandı, ancak Temmuz 2019’da bu bloklar dünya çapında uygulanacak.

Daha İyi Reklam Standartları yayıncılar için ne anlama geliyor?

İyi haber şu ki, Kuzey Amerika’da veya Avrupa’da yaşıyorsanız, Chrome, geçen yıl endüstri standartlarını sürekli olarak ihlal eden reklamları filtrelemeye başladı. Bu, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen yoğun bir trafiğe sahip yayıncıların bu son değişiklikten büyük ölçüde rahatsızlık duyması ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor. OKO yayıncıları OKO tarafından yönetilen hiçbir reklamın bu değişikliklerden etkilenmeyeceğinden emin olabilirler. Kuzey Amerika ve Avrupa dışındaki diğer tüm bölgeler için, Daha İyi Reklam Standartları 9 Temmuz 2019’dan itibaren yayılmaya başlayacaktır. Şimdi ve o zaman arasında, yayıncıların Google Arama Konsolu’ndaki reklam deneyimi raporunu incelemelerini sağlamak için önemlidir. bu politikaların hiçbirini ihlal etmeyin. Uyumlu yayıncılar hiçbir etki görmeyeceklerdir. Ancak,

bugün adsensede aşağidaki̇ yaziyla bi̇ldi̇ri̇m gelmi̇şti̇ global better ads standartları. better ads standartları, 9 temmuz’dan itibaren google chrome’da global olarak desteklenecektir. bu standarda uymamanız durumunda, chrome tarayıcılarda reklamlarınız filtrelene

peki̇ bu ne demek

masaüstünde, koalisyonun yasakladığı dört tür reklam vardır: pop-up reklamlar , sesli video reklamlar , geri sayımlı saygın ilk reklamlar ve büyük yapışkan reklamlar . mobil cihazlarda, sekiz tür yasaklı reklam vardır: pop-up reklamlar , prestijli reklamlar , yüzde 30’dan daha yüksek reklam yoğunluğu , yanıp sönen animasyonlu reklamlar , sesli video oynatma , geri sayımlı ilk reklamlar , tam ekran kaydırma reklamları ve büyük yapışkan reklamlar .

reklam yerleşiminiz bu şartlara uymuyorsa reklamlarınız kullanıcılara gözükmeyebilir diyor